تزئین مانتو مشکی

مشکی یکی از پرکاربرد ترین رنگ های کمد خانوم های ایرانی به شمار می‌رود  چرا که این رنگ در بسیاری از مکان ها و موقعیت ها قابل استفاده است و مهم تر از آن این است که رنگ مشکی به راحتی با هر رنگ دیگری ست می‌شود.

رنگ مشکی معنای بسیار زیادی دارد و می‌تواند نمایان‌گر مفاهیمی از جمله قدرت، پیچیدگی، رازآلوده و معماگونه بودن، وقار و اصالت باشد. شاید به همین دلیل باشد که بسیاری از افراد به طور ناخودآگاه به سراغ پوشیدن این رنگ می‌روند.

اگر چند تا مانتو مشکی دارید و می خواهید آن ها را دوباره بپوشید ما چند راهکار ساده برای شما داریم که بتوانید مدل آن ها را تغییر دهید و یک مانتوی شیک داشته باشید. منتظر نمانید و ادامه مطلب را بخوانید.

چطور یه مانتو مشکی ساده رو تزیین کنیم؟

برای تزیین یه مانتو مشکی ساده، روش‌های بسیار گوناگونی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه ی خود آن را انتخاب و روی مانتو مشکی ساده تان پیاده کنید. در ادامه به این موارد می پردازیم:

استفاده از پنل و نوارهای تزئینی

اگر مانتو مشکی شما ساده باشد، کار کردن با آن بسیار آسان‌تر خواهد بود. اما اگر بر روی مانتوی شما، تزییناتی از قبل وجود داشت، اگر قابل جدا شدن باشد، آن‌ها را جدا کنید و سپس کار را شروع کنید.

امروزه مدل‌های بسیار زیادی از انواع خرج کار در خرازی‌ها موجود است. توجه داشته باشید که چون رنگ مانتوی شما مشکی است، تقریبا هر آیتمی روی مانتوی شما جواب می‌دهد.

از انواع خرج کارها می‌توان با مواردی مانند پام پام ها، نوار قیطان، نوار‌های کنفی، پولک ها، پنل ها، تکه هایی از پارچه های لوکس و پر جزییات مانند گیپور، آیتم های ریز تر که تنوع بسیار زیادی هم دارند و غیره اشاره کرد.

استفاده از پنل برای تزئین مانتو
تزیین مانتو مشکی ساده با پام پام
پام پام ها به صورت متری در خرازی‌ها فروخته می‌شوند. بهتر است از انواع رنگی تر آن‌ها تهیه کنید چرا که جلوه ی بسیار زیبایی به مانتوی مشکی و ساده ی شما می‌بخشند.

مانتوهای تزیین شده با پام پام، به یک آیتم بسیار کژوال تبدیل می‌شوند که می‌توانید از آن ها در دورهمی و قرارهای دوستانه استفاده کنید. نکته‌ی قابل توجه در هنگام خرید پام پام‌ها، کیفیت آن‌هاست زیرا انواع بی کیفیت پس از شست و شو رنگ خود را از دست می‌دهند.

تزیین با نوار‌های تزیینی‌
استفاده از انواع نوارهای تزیینی بر روی مانتوهای مشکی، جلوه ی بسیار زیبا و متفاوتی به یک مانتوی مشکی می‌بخشد. این نوارها در رنگ‌ها، طرح‌ها و جنس‌های مختلفی قابل تهیه هستند می ‌توان از جمله رایج ترین آن ها به نوارهای گیپور، تور، کفنی و غیره اشاره کرد. به یاد داشته باشید که همانند مورد قبلی، کیفیت نوارهای تزیینی حرف اول را می‌زند. پس بهتر است هزینه‌ی بیشتری کنید و نواری را بخرید که از دوام و کیفیت آن اطمینان داشته باشید.
تزیین با گیپورها، دانتل‌ها و پنل‌ها
گیپورها پارچه‌های بسیار پرکار و پرجزییاتی هستند که معمولا با دست تولید می ‌شوند و به همین علت از قیمت بالایی برخوردار هستند. استفاده از این پارچه های جذاب و زیبا بر روی مانتوهای مجلسی، یکی از متداول ترین راه ها برای تزیین آن‌ها به شمار می‌رود. اگر مانتوی مشکی شما فرم ایستاده و رسمی و پارچه ای با جنس محکمی دارد، بهترین گزینه برای تزیین کردن این مدل از مانتوهای مشکی، استفاده از پارچه های گیپور است.

پنل‌ها هم تکه‌هایی از تور یا گیپورهای زیبا و لوکسی هستند که در اندازه‌های از پیش آماده شده قابل تهیه هستند. دانتل‌ها پارچه هایی از جنس تورهای بسیار با کیفیتی هستند که معمولا از قابلیت کشسانی نیز برخوردار اند.

از انواع این پارچه‌ها بسته با میزان هزینه و بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، می‌توانید بر روی آستین ها یا قسمت جلوی مانتو استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کار با این پارچه ها با حوصله و دقت زیادی نیاز دارد.

هم چنین پس از این که مانتو مشکی ساده خود را با این روش تزیین کردید، توصیه می‌شود که به خوبی از جزییات به کار رفته در تزیینات مراقبت کنید. تا فرم و زیبایی اصلی آن‌ها حفظ شود.

تزیین با مروارید دوزی
مروارید‌ها را می‌توان به جرات یکی از ترندی ترین جزییات به کار رفته در انواع لباس ها و اکسسوری ها به شمار آورد. دوختن مروارید ها با هر رنگی مخصوصا سفید، مانتوی شما را از سادگی و یک نواختی خارج می‌کند و فرم و جلوه ی رسمی و هیجان انگیزی به آن می‌بخشد.

بهترین قسمت های مانتو برای مروارید دوزی کردن، آستین های آن می‌باشد. البته می‌توانید با کمی حوصله به خرج دادن، کل مانتو را مروارید دوزی کنید و مانتوی ساده ی خود را به یک مانتوی خال خالی و زیبا تبدیل کنید.

از مزایای روش مروارید دوزی می‌توان به قابل استفاده بودن آن هم بر روی مانتوهای مشکی نخی و لینن و به طور هر مانتویی که فرم کژوال تری داشته باشد، و هم بر روی مانتوهایی از جنس کرپ یا پارچه های سنگین تر و با فرم رسمی و مجلسی تر، اشاره کرد.

تزیین با گل‌دوزی

گل‌دوزی کردن بر روی مانتو یکی از زیبا‌ترین روش‌هایی است که می‌توان به عنوان جواب چطور یه مانتو مشکی ساده رو تزیین کنیم؟ انتخاب کرد. چون زمینه‌ی کار شما مشکی است، از نخ‌هایی با رنگ تند و شاد مانند قرمز، سرخابی و زرد استفاده کنید. با انجام این کار شما بر روی مانتوی خود، امضای خود را حک خواهید کرد.

نخ های ابریشمی از بهترین و با کیفیت ترین نخ ها برای انجام این کار هستند چرا که پس از شست و شو دچار تغییر رنگ نمی‌شوند و از درخشش و براقیت خاصی در مقایسه با سایر انواع نخ ها برخوردار هستند.

تزیین با کمی خیاطی
تزئین با خیاطی به مهارت بالا نیاز دارید و باید از پارچه های شفاف یا توری یا ارگانزا استفاده کنید. شما باید این قسمت را به بخشی از مانتو اضافه کنید.

مراحل انجام کار به این صورت است که باید از لبه‌ی مانتو به پهنای دلخواه جدا کنید، سپس پارچه ی تور را با پهنای مورد نظر به مانتو اضافه کنید و در آخر، قسمتی که از خود مانتو جدا کرده اید را به انتهای تور بدوزید.

این کار برای آستین ها نیز قابل اجرا است. به خاطر داشته باشید که می‌توانید از این روش ایده بگیرید و بر اساس سلیقه ی خودتان مانتو را تزیین کنید و آن را یک نواختی خارج کنید.

تزئین مانتو با گیپور
تزیین با پچ‌ها
پچ ها در واقع برچسب هایی هستند که با استفاده از یک اتو بر روی یک لباس یا پارچه چسبانده می‌شوند. استفاده از پچ ها کار پیچیده ای نیست و تنها کافی است که آن ها را تهیه کنید. این آیتم ها به طور معمول با طرح های بسیار متنوع و حتی با طرح های دلخواه شما وجود دارند.

به یاد داشته باشید که می‌توانید به طور هم زمان از چند پچ بر روی یک مانتو استفاده کنید اما بهتر است در انتخاب و تعداد آن ها به هیچ عنوان زیاده روی نکنید چرا که ظاهر مانتوی شما بسیار شلوغ جلوه خواهد کرد.

هم چنین حتما از پچ های با کیفیت استفاده کنید تا هم هنگام چسباندن، به پارچه و مانتوی شما آسیب وارد نکند و هم پس از شست و شو رنگ خود را از دست ندهد.


نوشته هایی که به دردتان می خورد:

ست کردن مانتوی مشکی

قانون داشتن تیپ اسپورت چگونه است؟

چطور مانتو را رنگ کنیم؟


شما چه روشی پیشنهاد می کنید؟

تا اینجا در مورد روش های تزئین مانتو مشکی صحبت کردیم. شما چه روشی پیشنهاد می دهید؟ آن را در اینجا برای ما بنویسید.

 

درباره‌ی seyran

همچنین ببینید

مدل مانتو جلوباز چهارخانه

مدل مانتو جلوباز چهارخانه

با گرم شدن هوا در فصل بهار و نزدیک شدن به فصل تابستون دیگه کم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solverwp- WordPress Theme and Plugin

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare